Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany zniszczył zaparkowane pojazdy - policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 7 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który uszkodził sześć zaparkowanych pojazdów. Podejrzany mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie szedł ulicą i dewastował napotkane samochody. Kontakt z nim był utrudniony i nie potrafił on logicznie wyjaśnić powodów swojego zachowania. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy oraz funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek, wczesnym rankiem pojechali na interwencję przy ulicy Lwowskiej. Na miejscu policjanci zastali świadków oraz mężczyznę chodzącego w bezpośredniej bliskości uszkodzonych pojazdów.

Świadkowie zdarzenia opisali całe zajście. Młody mężczyzna idąc ulicą uszkadzał po kolei zaparkowane wzdłuż pojazdy. Samochody miały widoczne zarysowania lakieru, wgniecenia a jeden również urwane obie listwy boczne.

Policjanci zatrzymali 26-latka. Mężczyzna pytany o powód swojego zachowania nie potrafił racjonalnie udzielić odpowiedzi. Nie wiedział również jak znalazł się w tej sytuacji. Kontakt z nim był utrudniony. Jak się wkrótce okazało, głównym powodem jego zachowania był alkohol. Mężczyzna po przebadaniu alkomatem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swoim bezmyślnym zachowaniem uszkodził 6 samochodów.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego losie będzie decydować teraz sąd. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec