Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany z zakazem i w niesprawnym samochodzie - zatrzymany przez policję

Data dodania: 14 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali mężczyznę, u którego podczas kontroli drogowej przeprowadzone badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto zatrzymany posiadał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a użytkowany przez niego samochód nie został dopuszczony do ruchu. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego za ten sam czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych policyjnych apeli i konsekwencji, z jakimi muszą się liczyć nietrzeźwi kierowcy, wciąż zdarzają się osoby, które ignorują przepisy prowadząc pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci z Jawora zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierowca sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Przypuszczenie szybko zostało potwierdzone. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wskazało u 23-letniego mieszkańca powiatu blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że posiada on czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Użytkowany przez niego samochód nie został dopuszczony do ruchu z uwagi na liczne usterki techniczne. Amator jazdy na „podwójnym gazie” za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego za ten sam czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 - 039 - 942 

 

Galeria

Powiązane wiadomości