Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany wjechał do rowu po czym uciekł z miejsca zdarzenia - policjanci zatrzymali kierującego, który miał ponad 2 promile

Data dodania: 26 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Prowadzący pojazd w obawie przed konsekwencjami uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go w domu. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na szczęście kierowcy oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego nie stało się nic poważnego. Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Chwilę przed godziną 20.00, dyżurny złotoryjskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że przy pl. Sprzymierzeńców w Złotoryi, w rowie znajduje się samochód. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że młody mężczyzna kierujący osobowym fordem, z nieustalonych przyczyn zjechał z pasa jezdni, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Na pomoc mężczyźnie ruszyli świadkowie tego zdarzenia, którzy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Kierujący w obawie przed konsekwencjami pieszo uciekł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów chwilę później w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie i zapobiec ewentualnej tragedii.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923