Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany przewrócił się na motorowerze. Alkomat wskazał prawie 2 promile

Data dodania: 24 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów może grozić 46-letniemu mężczyźnie, który kompletnie pijany kierował motorowerem. Mężczyzna stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem, w wyniku czego wywrócił się. O całym zdarzeniu poinformował inny kierowca. 46-latek w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do pobliskiego szpitala. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy. Złotoryjanin przejeżdżający przez miejscowość Pielgrzymka zauważył leżącego na drodze mężczyznę i motorower. Natychmiast poinformował o tym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.
 
Przybyły na miejsce patrol ustalił, że 46-letni mieszkaniec Pielgrzymki, wracając do domu motorowerem stracił nad nim panowanie, w wyniku czego przewrócił się. Podczas rozmowy z kierowcą jednośladu policjanci wyczuli woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu.
 
Mężczyzna ze względu na odniesione obrażenia został przetransportowany do pobliskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Nie uniknie jednak konsekwencji kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys