Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu – mając ponad 2,5 promila wpadł w ręce funkcjonariuszy po zablokowaniu przez nich drogi

Data dodania: 17 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad 2,5 promila. Mężczyzna nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania. Dopiero zablokowanie mu radiowozami drogi ucieczki, uniemożliwiło nietrzeźwemu dalszą jazdę. Do wyeliminowania pijanego kierowcy z ruchu przyczyniła się właściwa postawa jednego z kierowców, który zauważył podejrzany sposób jazdy zatrzymanego i o swoich podejrzeniach powiadomił lubińską Policję. 

Do dyżurnego lubińskiej Policji zadzwonił zaniepokojony kierowca. Poinformował, że jedzie swoim samochodem za innym kierowcą, którego sposób jazdy może wskazywać na to, że jest pijany. Oba pojazdy poruszały się ul. Hutniczą w Lubinie w kierunku nowej obwodnicy. Policjant natychmiast informację tą przekazał patrolom pełniącym służbę na terenie miasta.
 
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli opisywany samochód w okolicach ul. Generała Maczka. Ruszyli za nim, włączając sygnały dźwiękowe i świetlne. Dawali wyraźne sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący zamiast się zatrzymać, gwałtowanie jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy. Na ulicy Legnickiej funkcjonariusze dwoma radiowozami zablokowali uciekającego kierowcę, zmuszając go skutecznie do zatrzymania auta.

Po zatrzymani okazało się, że mężczyzna jest pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u kierowcy ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna także nigdy nie posiadał prawa jazdy. 40 - letni mieszkaniec powiatu legnickiego trafił do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Sąd również w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 
Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601 – 974 – 322