Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany kierowca z „zakazem” zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 10 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Nietrzeźwy kierowca, poruszał się pojazdem posiadając sądowy zakaz. Został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Za lekceważenie prawa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

W godzinach rannych, policjanci legnickiej drogówki, patrolujący rejon pobliskiej miejscowości Bartoszów, powiadomili dyżurnego o zatrzymaniu do kontroli drogowej, kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 51 – latek miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto, w trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mężczyzna został przebadany na jego zawartość. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Teraz dalszy los mężczyzny leży w rękach sądu. Za czyny jakich się dopuścił, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Legnica)