Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany kierowca uciekał ulicami miasta z prędkością 130 km/h

Data dodania: 13 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Kierowca samochodu osobowego nie zareagował na wydawane przez głogowskich policjantów polecenia zatrzymania się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu zamieszkania, miał ponad 2,7 promila. Uciekając mężczyzna spowodował wiele zagrożeń w ruchu drogowym. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kara ta może wynieść nawet do 5 lat.

Pełniący służbę na terenie Głogowa patrol policji w związku z wcześniejszym zgłoszeniem dotyczącym brawurowo poruszającego się ulicami auta, postanowił zatrzymać do kontroli jadącego z dużą prędkością kierowcę samochodu osobowego. Ten jednak zareagował na polecenie funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszając i próbując uciec. Kierowca nie stosował się do przepisów drogowych. Stwarzał niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez jadący bezpośrednio za nim patrol policji do zatrzymania się. Uciekał ulicami miasta z prędkością ponad 130 km/h. Mężczyzna podczas pościgu zjechał z drogi publicznej i wałem przeciwpowodziowym uciekał do miejscowości Stare Serby. Został zatrzymany w swoim domu. Był nietrzeźwy, miał ponad 2,7 promila.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kara ta może wynieść nawet do 5 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604-904-452