Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Data dodania: 14 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaproponował policjantom ze Świerzawy 2 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Wcześniej został on zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W ten sposób próbował uniknąć konsekwencji prawnych kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany, a o jego losie będzie decydował sąd.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sędziszowa. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świerzawie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Fiat, którego kierowca nie dostosował się do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach. Za kierownicą siedział 42-latek, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała ponad 2,5 promila.

W trakcie czynności, chcąc „wykupić się” od odpowiedzialności karnej, mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tysięcy złotych. Według 42-latka te pieniądze miały pomóc funkcjonariuszom w „zapomnieniu o sprawie” i sprawić, że wróci on do domu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923