Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany kierowca i pasażer, który podczas policyjnej kontroli próbował „pozbyć się” narkotyków

Data dodania: 31 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca i pasażer z narkotykami, to efekt działań podjętych przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego. Po zatrzymaniu pojazdu, którym poruszali się mężczyźni do kontroli okazało się, że kierujący miał blisko 1 promil, a jego pasażer próbował się pozbyć dowodu przestępstwa, wyrzucając pod samochód niewielki pakunek. Znajdowała się w nim marihuana, z której można było uzyskać około 200 porcji handlowych tego narkotyku. Obaj zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z posterunku w Niemczy w powiecie dzierżoniowskim, w wyniku podjętych działań, zatrzymali nietrzeźwego 33 - letniego kierowcę oraz jego 28 - letniego pasażera, który przewoził narkotyki. Teraz obaj podejrzani będą odpowiadać przed sądem.

Do zatrzymania samochodu do kontroli doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując jedną z ulic zauważyli fiata Seicento, którego kierowca na widok radiowozu nagle gwałtowanie skręcił. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania kierowcy.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, gdy policjanci podchodzili do samochodu, znajdujący się w środku pasażer wyrzucił pod samochód niewielki pakunek. Po sprawdzeniu okazało się, że 28 - letni mieszkaniec Niemczy próbował się pozbyć dowodu przestępstwa. W zafoliowanym pakunku znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej ilości można było uzyskać około 200 porcji handlowych tego narkotyku.

W trakcie kontroli kierowcy policjanci stwierdzili, że pił on wcześniej alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u 33 - letniego mieszkańca Kłodzka blisko 1 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechaniczny oraz kara finansowa.

Zatrzymany pasażer odpowie natomiast przed sądem za posiadanie narkotyków. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara do 3 pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Dzierżoniów)
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała