Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany jechał traktorem po drodze publicznej. Miał ponad 2.2 promila

Data dodania: 8 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań policji, 69-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna był na tyle pijany, że miał problemy z utrzymaniem równowagi gdy wysiadł ze swojego traktora. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich interweniowali wobec mężczyzny, który nietrzeźwy jechał traktorem. Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 14.00 na jednej z dróg publicznych powiatu wrocławskiego. Podczas kontroli policjanci polecili kierowcy ciągnika rolniczego, aby wyszedł z pojazdu i wtedy okazało się, że jest mocno nietrzeźwy. Stojąc miał spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej kilka piw i nie posiada teraz przy sobie uprawnień do kierowania traktorem. Ciągnik rolniczy zabezpieczono i przekazano osobie wskazanej przez 69-latka, a on sam za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak wiemy, głównymi przyczynami wypadków na drogach są: brawura, nadmierna prędkość, niedostosowywanie się do przepisów oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

st. ast. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817