Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany jadąc samochodem osobowym doprowadził do kolizji z wozem strażackim. Miał 2 promile alkoholu w organizmie

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

59-letni mężczyzna doprowadził w minioną środę wieczorem na ul. Kościuszki w Boguszowie-Gorcach do kolizji drogowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej w Wałbrzychu na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że mieszkaniec tej miejscowości kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u sprawcy 2 promile alkoholu w organizmie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

10 października bm. przed godziną 21.00 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia. Z relacji uczestników oraz świadków wynikało, że kierujący samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w wóz strażacki, który chwilę wcześniej na sygnałach pojazdu uprzywilejowanego wyjechał z remizy do zgłoszenia. Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń.

W trakcie czynności policjanci wykonali badania kierujących na zawartość alkoholu. U 59-latka wykazało ono 2 promile tej substancji w organizmie. Mężczyzna w trakcie kontroli stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci kolejny raz apelują i przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce kierować pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub podobnie działający środek, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria