Ta strona używa plików cookie!
close

Pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, jeździł po placu, na którym bawiły się dzieci – zatrzymany przez policjantów usłyszał już zarzuty

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z pow. wrocławskiego, a podejrzanemu o prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mając blisko 2,5 promila jeździł motocyklem w pobliżu miejsca, gdzie bawiły się dzieci. Tłumaczył się, że czyścił tylko motocykl i przygotowywał do sprzedaży. Mężczyzna posiada już dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, wydane przed sądy.

W godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce otrzymali zgłoszenie, że pijany mężczyzna jeździ motocyklem po placu, gdzie bawiły się dzieci. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, do jednej z podwrocławskich miejscowości, aby podjąć interwencję i przerwać jego jazdę.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszających, którzy opowiedzieli o całym zdarzeniu. Sprawca miał jeździć motocyklem marki Suzuki w pobliżu miejsca, gdzie bawiła się trójka dzieci, w wieku od 4 do 11 lat. Wcześniej mężczyzna spożywał ponoć znaczne ilości alkoholu  i nie mógł utrzymać równowagi, także na jednośladzie. Stwarzał tym samym bardzo poważne zagrożenie dla bawiących się nieopodal dzieci.

Policjanci ustalili miejsce, gdzie zaparkowany został motocykl i odszukali jego właściciela, 43 - letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Jego motocykl miał jeszcze ciepły silnik. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności policjanci ustalili również, że 43 - latek posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, wydane przed dwa sądy: we Wrocławiu oraz w Oleśnicy.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna próbował tłumaczyć się funkcjonariuszom, że czyścił tylko motocykl i przygotowywał do sprzedaży. Swoją wersję wydarzeń będzie musiał teraz przedstawić przed sądem i skonfrontować z zeznaniami świadków całego zdarzenia.

Zatrzymany usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponieważ mężczyzna miał już za sobą sprawy związane z jazdą pod wpływem alkoholu, dlatego tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – KMP Wrocław)