Ta strona używa plików cookie!
close

Pijani, bez kasków, bez ważnych dokumentów zatrzymani na motorowerze

Data dodania: 4 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji  z Legnicy zatrzymali na terenie gminy Lubin kierowcę motoroweru. Ani on ani jego pasażer nie korzystali z kasków ochronnych na głowach. Jednoślad nie miał tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze sprawdzając dokumenty ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Dodatkowo obaj byli pijani. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, a jego pasażer blisko promil. Obaj zostali zatrzymani.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniąc służbę na drogach gminy Lubin, zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motorowerze bez kasków ochronnych na głowach. Na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Kierujący gwałtownie zatrzymał pojazd. Podczas legitymowania osób funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało u kierowcy – 22-letniego mężczyzny ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast u jego pasażera – 17-latka prawie promil.

To jednak nie był koniec problemów zatrzymanych. Policjanci sprawdzili dokumenty pojazdu. Okazało się, że motorower nie posiada aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Motorower nie miał także tablic rejestracyjnych.

Podczas przeprowadzanej przez policjantów interwencji, 17-latek był bardzo agresywny. Przez cały czas utrudniał funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych. Dopuścił się również znieważenia jednego z policjantów. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Obaj przyznali się do nich, tłumacząc to zbyt dużą ilością spożytego alkoholu. Pasażer odpowie dodatkowo za znieważenie policjanta podczas wykonywania przez niego czynności służbowych.

Źródło: KPP w Lubinie
nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Powiązane wiadomości