Ta strona używa plików cookie!
close

Piesek Tedy odnaleziony przez lubińskich policjantów

Data dodania: 4 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci bardzo zaangażowali się w szukanie pieska zaginionego podczas tragicznego wypadku, który miał miejsce nad ranem 1 lipca br. na drodze ekspresowej S3 pod Lubinem. W zdarzeniu tym zginęła 39-letnia kobieta i jej 9-letnia córka. Z rodziną, która jechała nad morze, podróżował jeszcze piesek – Tedy. Na portalu społecznościowym i w lokalnych mediach znalazła się informacja z prośbą o odszukanie pieska, za którym tęskni chłopiec, który stracił w wypadku mamę i siostrę. Wczoraj policjanci odnaleźli czworonoga.

Rodzina z Górnego Śląska jechała na wakacje nad morze, gdzie na miejscu czekał już na nich syn wraz z dziadkami. Oprócz małżeństwa i ich 9-letniej córki, samochodem podróżował jeszcze piesek o imieniu Tedy. Na drodze ekspresowej S3, około godziny 3:00 nad ranem pod Lubinem, doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna najechał na kawałki rozrzuconej na drodze opony, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Śmierć na miejscu poniosła 39-letnia kobieta i jej córka.

Na drugi dzień po wypadku, na jednym z portali społecznościowych i w lokalnych mediach znalazła się informacja z prośbą o odszukanie pieska, za którym tęskni chłopiec, który stracił w wypadku mamę i siostrę. Jak się okazało w momencie zdarzenia piesek wystraszył się i uciekł. W poszukiwania pupila rodziny zaangażowało się bardzo dużo ludzi dobrego serca. Każdy chciał pomóc w odnalezieniu czworonoga.

Funkcjonariusze z lubińskiej komendy reagowali na każde zgłoszenie przekazywane przez mieszkańców, jak również sami patrolując drogę ekspresową S3, rozglądali się za pieskiem, którego szukał chłopiec. Wczoraj w południe policjanci z ruchu drogowego otrzymali informację od dyżurnego, iż ktoś widział pieska w pobliżu drogi S3.

Funkcjonariusze zauważyli błąkającego się pieska pod wiaduktem, około 2 km od miejsca wypadku w kierunku miejscowości Gorzelin. Wystraszone zwierzę zareagowało na wołanie policjantów, którzy od razu się nim zaopiekowali i przewieźli do komendy, gdzie czekał już na niego właściciel.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

 

Galeria