Ta strona używa plików cookie!
close

Pierwszaki z wizytą w lubańskiej komendzie

Data dodania: 29 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z Lubania już dawno nie mieli tak miłych odwiedzin. Przybyli do nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu. Radość, zaciekawienie i bardzo dużo pytań – to efekt przeprowadzonych przez policjantkę zajęć z uczniami.

Uczniowie klasy IA Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu gościli w murach Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Policjanci z przyjemnością opowiadali najmłodszym o swojej pracy. Uczniowie zwiedzili stanowisko kierowania i miejsca, gdzie na co dzień funkcjonariusze pełnią służbę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w Zespole Techników Kryminalistyki, gdzie każdy z uczniów mógł odbić swoje linie papilarne.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu była doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom prawidłowych zachowań i postaw w sytuacji wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Ponadto poruszono również podstawowe zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od policjanta ruchu drogowego odblaski, aby byli bardziej widoczni na drodze.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169 

 

 

Galeria