Ta strona używa plików cookie!
close

Pędził 137 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data dodania: 2 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km / h, pozwolił sobie na jazdę z grubo ponad 2,5 razy większą prędkością. Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany grzywną. Zatrzymane przez milickich policjantów prawo jazdy trafi do starosty powiatowego, celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

W Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że 29 -latek w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, poruszał się autem osiągając 137 km/h. W związku z tym policjanci ukarali kierowcę grzywną w drodze mandatu karnego oraz nałożyli na niego 10 pkt karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dokument zostanie przesłany do starosty powiatowego w Miliczu celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierowca zdecyduje się na jazdę mimo 3 -miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca będzie nadal prowadzić auto, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ich odzyskanie w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

przekroczenie prędkości