Ta strona używa plików cookie!
close

Paser w rękach policji. Podejrzany w tej sprawie o kradzież również został zatrzymany

Data dodania: 12 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kupił laptop pochodzący z przestępstwa. Odzyskano skradziony sprzęt, którego wartość wyceniona została na 3000 zł. Teraz zatrzymanemu grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie już wcześniej funkcjonariusze zatrzymali osobę, podejrzaną o włamanie do pojazdu i kradzież z niego komputera.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o paserstwo.

Funkcjonariusze prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego, w wyniku której skradziony został laptop o wartości 3000 zł. Kilka dni po tym zdarzeniu mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, któremu przedstawiono zarzut w tej sprawie. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Pierwszym, który kupił kradziony laptop, był 21-latek. Komputer następnie trafił w ręce zatrzymanego 11 września 26-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. Funkcjonariusze ustalili również miejsce przechowywania skradzionego mienia. Okazało się, że mężczyzna przechowywał go u swojego znajomego na terenie gminy Podgórzyn, tam też mundurowi go odnaleźli.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany odpowie za paserstwo, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Powiązane wiadomości