Ta strona używa plików cookie!
close

Pasażerowie wysiedli z pojazdu, inni kierowcy go omijali. Mężczyźnie, który dostał ataku za kierownicą pomogli dopiero policjanci

Data dodania: 7 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Każdy policjant przechodzi szkolenie z pierwszej pomocy. Te umiejętności w realnej sytuacji wykorzystali policjanci z lubińskiej drogówki. 41-letni mężczyzna, który kierował samochodem doznał ataku. Pasażerowie, którzy z nim podróżowali wysiedli z samochodu, a inni kierowcy nie reagowali w ogóle lub omijali pojazd. Dopiero funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy.

Dość nietypową interwencję przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego z Lubina. Gdy patrolowali ulicę Jana Pawła II zauważyli stojący sznur pojazdów. Przy pierwszym z nich gromadziły się jakieś osoby nerwowo wymachujące rękami. Inni kierowcy wysiadali z samochodów, aby zobaczyć, co się tam stało. Jeszcze inni po prostu omijali to miejsce jadąc dalej.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, tą sytuację. Gdy podjechali bliżej do samochodu w jego wnętrzu zauważyli kierowcę, który dostał ataku i z jego ust leciała krew. Policjanci niezwłocznie przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy wyciągając go z auta kładąc w pozycji bezpiecznej. W międzyczasie polecili gapiom wezwanie pogotowia ratunkowego, a także drogą radiową powiadomili dyżurnego jednostki.

Funkcjonariusze przez cały czas byli przy mężczyźnie do czasu przyjazdu zespołu medycznego, który zaopiekował się kierowcą. Zdziwienie policjantów wzbudził fakt, że kierowca nie podróżował sam, a w momencie, gdy doznał ataku pasażerowie opuścili pojazd nic nie robiąc. Nie reagowali również inni kierowcy, którzy swoje samochody opuszczali jedynie po to, aby popatrzeć, co się dzieje. Inni po prostu omijali to miejsce i jechali dalej.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej postawie lubińskich policjantów poszkodowany mężczyzna szybko trafił pod fachową opiekę.

Nie bójmy się pomagać. Gdy nie wiemy jak to zrobić zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy 999 lub 112 gdzie uzyskamy informację, co mamy zrobić zanim na miejsce dotrą medycy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601-974-322

 

Film poglądowy: