Ta strona używa plików cookie!
close

Para zatrzymana za kradzieże sklepowe

Data dodania: 8 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o kilka kradzieży sklepowych. Ich łupem padły perfumy, zabawki oraz inne przedmioty. Ponadto mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem do pomieszczenia strychowego, skąd jego łupem padły elektronarzędzia. Za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Kobiecie grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jej partnerowi do lat 10.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu I w Jeleniej Górze prowadząc czynności ustalili i zatrzymali 21-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę, którzy  podejrzani są o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, para pod koniec grudnia dopuściła się w Jeleniej Górze co najmniej 4 kradzieży sklepowych. Wykorzystując nieuwagę personelu w jednej z jeleniogórskich drogerii ukradli perfumy o wartości około 550 zł. Ponadto mają na koncie 3 inne kradzieże sklepowe. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem, której dopuścił się w Jeleniej Górze w nocy z 7 na 8 stycznia br. 25-latek włamał się do pomieszczenia strychowego, skąd jego łupem padły elektronarzędzia o wartości 2700 zł.

Policjanci powiadomieni o kradzieżach rozpoczęli poszukiwanie osób, które się ich dopuściły. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali kobietę i mężczyznę jako podejrzewanych o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W trakcie czynności funkcjonariusze odnaleźli skradzione elektronarzędzia w jednym z jeleniogórskich lombardów. Teraz za kradzież kobiecie grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jej partnerowi do lat 10.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski