Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za zniszczenie sklepu zoologicznego – podejrzany  zatrzymany po pościgu  

Data dodania: 8 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci z Kamiennej Góry w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenia w sklepie zoologicznym. 36-latek po wybiciu szyby i uszkodzeniu klatki, w której znajdowały się papugi, uciekł w stronę centrum miasta. Odpowie teraz przed sądem za spowodowanie zniszczenia mienia.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymali zgłoszenie, o zniszczeniu mienia w sklepie zoologicznym przez nieznanego mężczyznę. Sprawca powyrywał drzwiczki w klatce z papugami, rozbił dodatkowo szybę zabezpieczającą tą klatkę. Policjanci, na podstawie posiadanego rysopisu sprawcy, w wyniku szybko podjętych czynności, na terenie miasta, zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Nie zaprzeczał on, że chwilę wcześniej dopuścił się opisanego czynu. Wręcz przeciwnie twierdził, iż tak bardzo kocha ptaki, że jego zdaniem powinny być wolne.
 
Uszkadzając mienie, a dodatkowo wypuszczając 2 ptaki, które wyfrunęły ze sklepu, 36–latek spowodował straty na kwotę 700 zł. Mężczyzna w chwili popełnianego czyny był wulgarny i agresywny. Jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.
 
Zatrzymany 36–letni mieszkaniec Kamiennej Góry odpowie teraz za zniszczenie mienia przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta

 

 

Powiązane wiadomości