Ta strona używa plików cookie!
close

On jechał pomimo zakazu, ona była poszukiwana - para zatrzymana przez legnickich policjantów

Data dodania: 7 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który jechał bez jakichkolwiek dokumentów i wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Jego dane miała potwierdzić kobieta, która okazała się po sprawdzeniu osobą poszukiwana przez sąd do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności . Oboje zostali zatrzymani. Za lekceważenie wyroku sądu mężczyźnie grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 23:50 na jednej z ulic miasta funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy audi. Okazało się, że pojazdem kieruje 32-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna ten nie posiadał żadnego dokumentu wymaganego podczas kontroli drogowej ani dokumentu tożsamości. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący aż do lipca 2020 roku oraz zatrzymany dowód rejestracyjny za brak badań technicznych auta. Policjanci, żeby potwierdzić dane personalne kierującego pojechali z nim do jego partnerki. Na miejscu wylegitymowano 36-letnią kobietę, która potwierdziła dane 32- latka.

Jak się po chwili okazało kobieta była poszukiwana przez sąd celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności, za przestępstwo oszustwa, jakiego dopuściła się w przeszłości. Oboje zostali zatrzymani.

Mężczyzna za wykroczenia i przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

nadkom. Krzysztof Zaporowski