Ta strona używa plików cookie!
close

Okup za paczkę – policjanci zatrzymali sprawcę

Data dodania: 6 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci kryminalni z Lwówka Śląskiego przeprowadzili nietypowe działania związane z odzyskaniem paczek skradzionych od kuriera, za które złodziej próbował uzyskać okup od zamawiających. Mężczyzna został zatrzymany i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Z niecodzienną sytuacją spotkali się lwóweccy policjanci. Otóż do dyżurnego policji zgłosiła się mieszkanka powiatu z informacją, iż odebrała telefon i w trakcie rozmowy mężczyzna zaproponował wykupienie paczki z rzeczami, które wcześniej zamawiała przez internet. Jednocześnie na komendę policji zgłosił się kurier jednej z firm przewozowych, zgłaszając kradzież trzech sztuk paczek z pojazdu dostawczego o wartości ponad 700 zł.

Policjanci przy ścisłej współpracy z pokrzywdzoną postanowili podjąć działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży. Policjanci Wydziału Kryminalnego ostatecznie zatrzymali 29 -letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego na gorącym uczynku próby odsprzedania skradzionych rzeczy.

Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Paczki zaś wróciły do prawowitych właścicieli bez pobierania okupu. Sprawca tłumaczył, iż chciał wykorzystać okazję, że na paczkach jest telefon zamawiających i w związku z tym próbował odsprzedać skradzione rzeczy.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600 – 266 – 063

 

Powiązane wiadomości