Ta strona używa plików cookie!
close

Okradli jeden z jeleniogórskich kościołów. Ich łupem padła skarbonka i potrójny gong

Data dodania: 29 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali dwóch jeleniogórzan, podejrzanych  o kradzież na szkodę jednego z kościołów. Ich łupem padła drewniana skarbonka oraz potrójny gong. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1600 złotych. Ponadto okazało się, że jeden z zatrzymanych ma na koncie kradzież kabla elektrycznego o wartości 1200 złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lata, podejrzanych o kradzież na szkodę jednego z kościołów. Dodatkowo młodszy z zatrzymanych odpowie za kradzież przewodu elektrycznego. Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanie 23 września br. weszli do kościoła i wykorzystując nieobecność ludzi i księdza ukradli drewnianą skarbonkę oraz potrójny gong. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1600 złotych. Okazało się, że skarbonkę rozbili szukając pieniędzy. Mieli pecha, gdyż była pusta, natomiast najprawdopodobniej gong wyrzucili. Ponadto policjanci ustalili, że 21-latek ma dodatkowo na koncie kradzież 100 metrów przewodu elektrycznego na szkodę budowanego w Cieplicach bulwaru. Jego wartość oszacowano na 1200 złotych. Jeleniogórzanin oświadczył, że kabel sprzedał w jednym z punktów skupu złomu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyznom za popełnione czyny grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Powiązane wiadomości