Ta strona używa plików cookie!
close

Okradli firmę budowlaną - teraz staną przed sądem

Data dodania: 14 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Dwóch mieszkańców Wałbrzycha odpowie przed sądem za dokonanie kradzieży z terenu jednej z lokalnych firm budowlanych. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów komendy miejskiej bezpośrednio po zgłoszeniu przestępstwa, drugi po dwóch tygodniach dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy. On też okazał się być sprawcą innej kradzieży na terenie miasta. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło 27 maja br. przy ul. II Armii w Wałbrzychu. Wtedy to dwóch sprawców dokonało kradzieży wykorzystując fakt pozostawienia na terenie obiektu aluminiowych elementów rusztowania oraz okien pochodzących z rozbiórki. Policjanci 59-letniego mężczyznę zatrzymali tego samego dnia, a 31-latek trafił w ich ręce dwa tygodnie później. Straty z tytułu tej kradzieży oszacowane zostały na kwotę 3 tysięcy zł.

W toku przeprowadzonych czynności procesowych mundurowi udowodnili młodszemu z podejrzanych popełnienie również innego przestępstwa kradzieży na szkodę jednej z wałbrzyskich firm. W tym przypadku straty oszacowane zostały na blisko tysiąc złotych.

Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Powiązane wiadomości