Ta strona używa plików cookie!
close

Okradła znajomą wykorzystując jej gościnę

Data dodania: 31 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali kobietę, która wykorzystała okazję i podczas spotkania w mieszkaniu okradła znajomą. Jej łupem padły dokumenty, kluczyki do auta, pieniądze oraz karty kredytowe. Teraz grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z II Komisariatu Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego podejrzaną o kradzież. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w sierpniu br. w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze. Do właścicielki mieszkania przyszła w odwiedziny dawno niewidziana znajoma. 

38-latka wykorzystała chwilę nieuwagi gospodyni domu i ukradła z torebki dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta, kluczyki do samochodu, pieniądze i karty kredytowe.

Po zdarzeniu 38-latka szybko opuściła mieszkanie. Następnie część skradzionych przedmiotów m.in. dokumenty wyrzuciła do rzeki oraz w pobliskie zarośla. Policjanci już po kilku godzinach od zdarzenia dotarli do podejrzanej, która przyznała się do zarzucanego jej czynu. Łączne straty pokrzywdzonych to kilkaset złotych.

38-latka odpowie teraz za kradzież, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak 
tel. 600 – 432 – 204