Ta strona używa plików cookie!
close

Okradł byłego pracodawcę, kilka godzin później został zatrzymany i usłyszał zarzut

Data dodania: 9 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Sprawca dokładnie wiedział, co znajdzie w pomieszczeniu, do którego się włamał. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych elektronarzędzi. Sprawcy grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Nowogrodźcu zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Już kilka godzin po zdarzeniu usłyszał on zarzut w tej sprawie. 19-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego włamał się do piwnicy swojego byłego pracodawcy i ukradł m.in. elektronarzędzia. Nastolatek wykorzystał informacje, które zdobył jako pracownik pokrzywdzonego. Wiedział co i gdzie jest przechowywane, dlatego włamując się do pomieszczenia piwnicznego był dobrze zorientowany co do tego, co chce zabrać.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji o włamaniu podjęli działania na miejscu przestępstwa a także na terenie miasta w celu zatrzymania sprawcy. 19-latek, kiedy zobaczył zbliżających się policjantów porzucił swój łup i zaczął uciekać. Podejrzany został zatrzymany, a rzeczy pochodzące z przestępstwa zabezpieczone.

Jak ustalili policjanci, włamywacz zdążył już sprzedać kilka z przedmiotów, dlatego prowadzone są dalsze działania aby odzyskać pozostałą cześć utraconego mienia. Natomiast zabezpieczone rzeczy policjanci oddali właścicielowi.

19-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

Galeria

Powiązane wiadomości