Ta strona używa plików cookie!
close

Okradali sklepy osiedlowe zastraszając obsługę - zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 8 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że sprawcy okradali osiedlowe placówki handlowe, a towar sprzedawali różnym przygodnie spotkanym osobom. Poniesione straty oszacowano na kwotę blisko 16 tysięcy złotych. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Wrocławscy funkcjonariusze z Komisariatu Wrocław Osiedle realizowali działania operacyjne, mające na celu przeciwdziałanie przestępstwom przeciwko mieniu. Prowadząc akcję w związku ze zgłoszeniami kradzieży w sklepach osiedlowych zatrzymali 3 młodych mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły fakt, że do grupy należał były pracownik jednego z okradzionych punktów handlowych oraz dwaj jego koledzy. Były to osoby w wieku 15, 17 i 18 lat. Ich łupem padały głównie artykuły tytoniowe, wyroby alkoholowe oraz pieniądze. Podczas napadów zastraszali pracowników sklepów i grozili im użyciem siły w przypadku nie wykonywania ich poleceń. W ten sposób podejrzani okradli co najmniej dwa punkty, a włamanie do trzeciego uniemożliwili im funkcjonariusze.

Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła prawie 16 tysięcy złotych. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili też, że złodzieje uzyskany łup sprzedawali różnym przygodnie napotkanym osobom. Wszyscy zostali zatrzymani i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd, w sprawie nieletnich będzie to sąd rodzinny.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia grozi kara do lat 5, natomiast w sytuacji, gdy kradzież dokonywana jest pod groźbą użycia przemocy, zagrożenie karne wzrasta nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817

 

 

Powiązane wiadomości