Ta strona używa plików cookie!
close

Okradał pracodawcę – został zatrzymany przez średzkich policjantów

Data dodania: 9 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Kradł towar z zakładu produkcyjnego, w którym pracował, narażając swojego pracodawcę na straty w wysokości ponad 4 tysięcy złotych. Został zatrzymany przez średzkich policjantów. Usłyszał zarzut kradzieży i usiłowania kradzieży. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych uzyskali informację, że mieszkaniec powiatu średzkiego kradnie worki foliowe z jednego z zakładów produkcyjnych na terenie gm. Miękinia. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 26-letniego mieszkańca powiatu średzkiego funkcjonariusze ujawnili w kuchni, na strychu oraz szopie kilkanaście worków foliowych z zawartością oryginalnie zapakowanych reklamówek i worków na śmieci różnego typu.
 
Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pracownikiem jednego z zakładów produkujących opakowania od dłuższego czasu wynosił partiami towar, który następnie wywoził samochodem lub na skuterze. 26-latek przyznał się, że zabezpieczone przez policjantów opakowania pochodzą z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
 
W trakcie czynności śledczy ustalili, że mężczyzna niedawno został przyłapany na przestępczym procederze przez pracownika firmy, który w pojeździe użytkowanym przez sprawcę znalazł kartony ze skradzionym z firmy towarem.
 
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty. 26-latek odpowie za kradzież worków i reklamówek o łącznej wartości 3 tysięcy złotych oraz za usiłowanie kradzieży mienia o wartości 1,5 tysiąca złotych.
 
Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie tego przestępstwa.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

Galeria