Ta strona używa plików cookie!
close

Okradał mieszkania – wpadł w ręce policjantów

Data dodania: 11 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany ma na koncie kradzieże z włamaniem oraz drobne kradzieże, do których doszło w maju i w czerwcu br. na terenie powiatu jeleniogórskiego. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Teraz będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci z Komisariatu w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany ma na koncie 2 włamania do mieszkań na terenie powiatu jeleniogórskiego, do których doszło w maju i w czerwcu br. Straty pokrzywdzonych w tej sprawie wynoszą kilka tysięcy złotych. Łupem sprawcy padł m.in. laptop, tablet, telewizor oraz telefon komórkowy. Część skradzionego mienia policjanci już odnaleźli w jednym z jeleniogórskich lombardów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co stało się z pozostałymi skradzionymi rzeczami. Ponadto 20-latek ma na koncie serię drobnych kradzieży, za które także odpowie przed sądem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490


Odzyskane przedmioty: laptop, tablet, telewizor oraz telefon komórkowy.