Ta strona używa plików cookie!
close

Okazała podrobione prawo jazdy, gdyż miała cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – została zatrzymana

Data dodania: 27 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 31-letnią wałbrzyszankę, która podczas kontroli drogowej posłużyła się podrobionym prawem jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kobieta ma wydaną przez Starostę wałbrzyskiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w środę na ul. Nowy Świat w Wałbrzychu. Kobieta podczas legitymowania twierdziła, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu i próbowała wprowadzić w błąd policjantów co do swoich danych personalnych. Pouczona przez funkcjonariuszy o konsekwencjach prawnych ostatecznie okazała brytyjskie prawo jazdy. Policjanci ruchu drogowego od razu nabrali podejrzeń, że dokument ten jest podrobiony, gdyż nie posiadał on charakterystycznych znaków. Wałbrzyszanka została więc zatrzymana i doprowadzona do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
 
Funkcjonariusze ostatecznie potwierdzili prawdziwe dane kobiety, a w toku czynności procesowych znaleźli przy 31-latce także podrobiony dowód osobisty. Policjanci dodatkowo ustalili, że mieszkanka Wałbrzycha ma od 2011 roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia wszystkich czynów i złożyła wyjaśnienia. Podejrzana stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria

Powiązane wiadomości