Ta strona używa plików cookie!
close

Okazał policjantom ruchu drogowego chorwackie prawo jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że posiada podrobiony dokument

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w miniony 34-letniego wałbrzyszanina, który podczas kontroli drogowej posłużył się chorwackim prawem jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna jest w posiadaniu podrobionego dokumentu.

Do zdarzenia doszło na jednej z wałbrzyskich ulic. Po otrzymaniu od kierującego prawa jazdy policjanci zauważyli, że dokument nie posiada żadnych wymaganych zabezpieczeń. Nie było na nim znaków wodnych, hologramów, ani wypukłości.

Pouczony przez funkcjonariuszy o konsekwencjach prawych mężczyzna ostatecznie przyznał, że posłużył się podrobionym chorwackim prawem jazdy, a tak naprawdę nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci doprowadzili wałbrzyszanina do Komisariatu V Policji, gdzie został przesłuchany. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria