Ta strona używa plików cookie!
close

Okazał policjantom fałszywe prawo jazdy. Odebrać auto przyjechał jego kolega również z podrobionym dokumentem. Obaj zostali zatrzymani

Data dodania: 4 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki byli zaskoczeni przebiegiem interwencji, która miała miejsce na południu miasta. Podczas działań na miejscu kolizji drogowej, dwaj obywatele Ukrainy posłużyli się fałszywymi dokumentami. Jeden z nich był sprawcą zdarzenia, a drugi miał przejąć uszkodzony pojazd. Obaj teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, które zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas wieczornej służby patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał polecenie udania się na jedno ze skrzyżowań mieszczących się na Klecinie. Według zgłoszenia, które otrzymał dyżurny, miało tam dojść do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Na miejscu policjanci zastali kierujących Skodą oraz Nissanem. Mundurowi szybko ustalili, który z nich jest sprawcą kolizji. Okazał się nim 23-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia kierował osobowym Nissanem.

Podczas legitymowania sprawcy, uwagę policjantów zwrócił blankiet prawa jazdy, który okazał 23-latek. Dokument, mimo tego że na pierwszy rzut oka przypominał oryginalny, nie miał odpowiednich zabezpieczeń, które powinien posiadać prawdziwy blankiet. Mężczyzna przyznał, że prawo jazdy jest podrobione i został zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa. Po chwili okazało się, że to jeszcze nie koniec interwencji i zatrzymań tego dnia. Na miejsce przyjechał bowiem kolega 23-latka, który miał zabezpieczyć jego samochód, uszkodzony podczas kolizji. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy posiada on uprawnienia do kierowania pojazdami.  Tak samo jak u kierowcy Nissana, dokument był fałszywy. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zakupił je podczas pobytu za granicą. Obaj zostali zatrzymani.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu, a teraz muszą uiścić łącznie 1500 złotych grzywny w formie mandatów za popełnione wykroczenia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, bowiem za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 - 817