Ta strona używa plików cookie!
close

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego na Dolnym Śląsku z udziałem Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej

Data dodania: 5 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Rozpoczęcie roku szkolnego już za nami. Na terenie powiatu średzkiego uroczystość ta miała szczególny charakter, bowiem w jednej ze szkół odbyło się ogólnopolskie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. W inauguracji uczestniczył również Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.

W nowym kompleksie budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lutyni miała miejsce ogólnopolska inauguracja roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, przedstawiciele kuratorium oświaty, samorządu lokalnego, dyrekcja i pracownicy placówki oraz licznie zaproszeni goście, w tym Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście uczniów, którzy w nowej szkole będą kontynuować naukę. Szczególnie dużo emocji wiązało się z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo najmłodszych, którzy po raz pierwszy szli do szkoły, jeszcze pod opieką rodziców. 

Na Dolnym Śląsku trwają działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Dolnośląscy policjanci w ramach działań wyprzedzających sprawdzali tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze kontrolowali przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego oraz prewencji pilnują bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczęły swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmują nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych.

Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Środa Śląska, KWP Wrocław)

 

Galeria

Powiązane wiadomości