Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za włamanie i kradzieże – policjanci zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 5 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Policjanci ze strzelińskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat, podejrzanych o kradzieże i włamanie na terenie powiatu. Sprawcy kradli przewody linii telekomunikacyjnych oraz metalowe elementy. Część mienia została przez policjantów odzyskana. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat, którzy na przełomie miesiąca października i listopada br. ukradli przewody linii telekomunikacyjne instalacji napowietrznych na terenie powiatu strzelińskiego na łączna kwotę 1000 zł. Podczas kradzieży nie obyło się od zniszczeń które wyniosły ponad 1500 zł. Policjanci ustalili, że mężczyźni byli również sprawcami włamania na terenie jednej z gmin powiatu strzelińskiego których łupem były metalowe elementy sprzedawane w punkcie skupu złomu. Policjanci odzyskali część utraconego mienia.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że osoba dokonująca kradzieży przewodów linii przesyłowej lub instalacji wodociągowej, gazowej, kolejowej naraża się na odpowiedzialność karną  z art. 254a kodeksu karnego który mówi o zamachu na urządzenia infrastruktury i określa karę pozbawienia wolności do 8 lat.  

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko

nadkom. Krzysztof Zaporowski