Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za włamania i kradzieże mienia. Łącznie ukradli ponad 4 kilometry przewodów

Data dodania: 21 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z komisariatu na wrocławskich Krzykach, a podejrzanym o liczne włamania i kradzieże mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy specjalizowali się głównie w kradzieżach przewodów z terenu obiektów będących w budowie. Ich łupem padło ponad 4 kilometry kabli elektrycznych, a także przenośne komputery i elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 90 tyś. złotych. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki prowadząc działania operacyjne w związku z kradzieżami mienia z ternu obiektów będących w budowie, zatrzymali dwie osoby podejrzane o te przestępstwa. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 23 i 44 lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni kradli głównie przewody elektryczne, ale ich łupem padły również przenośne komputery oraz elektronarzędzia. Łącznie mienie o wartości ponad 90 tysięcy złotych.

Realizując czynności procesowe policjanci na chwilę obecną potwierdzili, że podejrzani dopuścili się, co najmniej 7 tego typu czynów. Skradli ponad 4 kilometry przewodów elektrycznych, które później opalali i sprzedawali w punktach skupu metali kolorowych. Funkcjonariusze działając w tej sprawie odzyskali już część skradzionego mienia.

O losie obu podejrzanych zadecyduje teraz sąd, a za kradzieże i włamania grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KP Wrocław Krzyki