Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za uszkodzenie kilku pojazdów

Data dodania: 12 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Podejrzani idąc jedną z ulic w centrum miasta, zaczęli nagle kopać w karoserie zaparkowanych samochodów. Uszkodzili ich, co najmniej pięć.

Zatrzymanie mężczyzn było możliwe dzięki pomocy świadka zdarzenia. Całe zdarzenie zarejestrowały też kamery monitoringu miejskiego. Obydwaj mężczyźni byli nietrzeźwi i agresywni, a sprawdzenie wykazało, że jeden z nich jest osobą poszukiwaną. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 listopada 2015 roku na ternie Głogowa. Około godziny 22.00 przypadkowy świadek zauważył, że idący jedną z ulic dwaj mężczyźni dokonują uszkodzeń samochodów. Przechodząc obok zaparkowanych pojazdów kopali ich karoserię i rzucają w ich stronę puszkami po piwie.

Mężczyzna natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i przekazał policjantom informację o tym co widzi. Jego relacja i pomoc znacznie ułatwiły funkcjonariuszom z patrolu zatrzymanie sprawców. Całe zdarzenie zarejestrowały też kamery monitoringu miejskiego. Podejrzani ukryli się oni w jednej z klatek schodowych budynku mieszkalnego, a później próbowali jeszcze uciec. Zostali zatrzymali przez policjantów, po krótkim pościgu.

Obydwaj mężczyźni byli nietrzeźwi i agresywni. Funkcjonariusze musieli użyć wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Zostali obezwładnieni przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że 22 i 30 latek przebywają aktualnie na ternie powiatu głogowskiego i jeden z nich jest osobą poszukiwaną w celu odbyć kary ponad 60 dni pozbawienia wolności. By nie zostać zatrzymanym 30-latek podawał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci wstępnie ustali, że uszkodzili nie mniej niż pięć pojazdów. Wniosek o ściganie złożyło już trzech poszkodowanych. Trwa ustalanie kolejnych właścicieli uszkodzonych aut.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszą zarzuty niszczenia mienia. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za podanie fałszywych danych osobowych 30-latkowi grozi też dodatkowo kara grzywny.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Głogowie
Oficer Prasowy
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452

Galeria