Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za rozbój – w kominiarkach napadli na przechodnia

Data dodania: 7 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Chojnowa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy bez żadnego powodu zaatakowali na ulicy 42-latka, a potem zabrali mu telefon i słuchawki. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie w niedzielny wieczór udali się do jednej z wsi na terenie gminy, gdzie został pobity i okradziony mężczyzna. Z relacji poszkodowanego 42-latka wynikało, że kiedy wracał ze sklepu, bez żadnego powodu został zaatakowany przez dwie osoby w kominiarkach. Pokrzywdzony rozpoznał sprawców po ubiorze, gdyż widział ich chwilę wcześniej w sklepie i znał osobiście. Napastnicy przewrócili na ziemię mężczyznę i pobili, a następnie zabrali mu telefon i słuchawki.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Chojnowie. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania dwóch młodych mężczyzn, których wskazał pokrzywdzony. Mężczyźni początkowo nie przyznali się do winy, jednak policjanci znaleźli wiele śladów w mieszkaniu sprawców, które ewidentnie wskazywały na ich winę.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 20 i 22 lat. Obaj już usłyszeli zarzut rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa

 

Galeria