Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe

Data dodania: 15 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających. Jeden z nich odpowie dodatkowo za udzielanie narkotyków innym osobom, a drugi - za handel nimi.

Wałbrzyscy funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie jednego z mieszkań na terenie miasta w związku z uzyskaną informacją o znajdujących się tam środkach odurzających. Policjanci sprawdzili między innymi piwnicę, gdzie znaleźli kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu w tej sprawie 35 - latkowi również handel narkotykami.

W toku dalszych czynności operacyjnych na tej samej ulicy policjanci zatrzymali 21-latka, który także posiadał narkotyki w postaci marihuany. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze postawili młodemu wałbrzyszaninowi dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających innym osobom.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 21-latek może trafić za kraty więzienia na 3 lata, a 35-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria