Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za próbę kradzieży podkładów kolejowych

Data dodania: 2 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych na gorącym uczynku podczas próby kradzieży metalowych elementów mocujących szyny do podkładów kolejowych. Sprawcy nie zdążyli jednak nic ukraść. Łup, który sobie przygotowali do zabrania, był wart ponad 800 złotych. Jeden z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyku, który miał przy sobie.

Policjanci z Milicza zostali poinformowani o dziwnie zachowujących się mężczyznach, którzy prawdopodobnie próbują ukraść elementy infrastruktury kolejowej z remontowanego torowiska. Na miejsce, do Cieszkowa, niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. Gdy policjanci dojeżdżali w ustalone miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy próbowali się ukryć za stertą starych, używanych podkładów kolejowych. Zostali oni natychmiast zatrzymani.

Okazało się, że dwaj 25-letni mieszkańcy powiatu trzebnickiego przed zatrzymaniem zdążyli odkręcić ze starych podkładów kolejowych ponad 120 metalowych śrub oraz innych metalowych elementów mocujących szyny kolejowe, które następnie chcieli ukraść. Wartość zabezpieczonych metalowych elementów oszacowano na łączną kwotę ponad 800 złotych. Dodatkowo w trakcie kontroli samochodu, którym do Cieszkowa przyjechali zatrzymani mężczyźni, policjanci znaleźli woreczek z porcją narkotyku w postaci amfetaminy. W związku z tym do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a samochód którym przyjechali trafił na parking strzeżony.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Za usiłowanie kradzieży podejrzanym grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z zatrzymanych mężczyzn poniesie konsekwencje prawne związane z posiadaniem narkotyku.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
nadkom. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830