Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za pobicie i posiadanie narkotyków

Data dodania: 30 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy pobili 17– letniego mieszkańca Góry. Odpowiedzą również za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli w trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o pobiciu małoletniego. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. 17-latkowi pomocy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie wymagał on hospitalizacji. Policjanci ustalili, że sprawcami pobicia 17-latka są dwaj mieszkańcy Góry w wieku 18 i 39 lat. W trakcie ich zatrzymania w odzieży 18-latka mundurowi ujawnili kilkanaście porcji amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, do zdarzenia doszło w piwnicy innego mieszkańca Góry, u którego w trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli 1,5-metrowy krzew oraz ponad 500 porcji marihuany. 39-latek również został zatrzymany i usłyszał już zarzut popełnionego przestępstwa.

Obecnie przeciwko mężczyznom prowadzone jest postępowanie o pobicie oraz nielegalne posiadanie narkotyków.

Za ich posiadanie, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kto bierze udział w pobiciu, w którym naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Górze

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria