Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Data dodania: 20 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława Kamienna Góra

Funkcjonariusze z powiatu górowskiego i oławskiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie chcieli zatrzymać się do policyjnej kontroli. Ponadto każdy z nich miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jeden był jeszcze nietrzeźwy. Obaj podejrzani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce w trakcie prowadzonych czynności służbowych na terenie Gminy Kamienna Góra chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki VW Jetta. Jednak kierujący zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. W związku z tym funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale jadący samochodem nadal nie reagował. Po pewnym czasie mundurowi zatrzymali pojazd.

Po sprawdzeniu okazało się, że 57-letni mężczyzna jest nietrzeźwy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei policjanci pionu prewencji oławskiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli kierującego samochodem, który według ich wiedzy mógł być osoba poszukiwaną. W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca zlekceważył jednak sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, przy wsparciu innych patroli mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, a zatrzymany do kontroli 42-letni mieszkaniec gminy Oława okazał się być poszukiwany w celu odbycia zastępczej kary aresztu, za nieuiszczenie nałożonej na niego przez sąd grzywny.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Miał jednak sporo szczęścia, ponieważ rodzina natychmiast uregulowała należność, którą zatrzymany miał już wcześniej opłacić.

To jednak nie koniec kłopotów z prawem 42-latka, mężczyzna odpowie przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do stycznia przyszłego roku oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Zatrzymanym za czyny o które są podejrzani może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
mł. asp. Paulina Basta
tel. 600-228-846

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497