Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Data dodania: 28 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Pełniący wspólną służbę policjanci z Jeleniej Góry oraz funkcjonariusze Straży Rybackiej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, podejrzanych o nielegalny połów ryb w rzece Bóbr. Za to przestępstwo grozić może sprawcom nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

25 maja 2017r, funkcjonariusze: Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o nielegalny połów ryb.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 42 lat i 63 lat. Jak ustalili funkcjonariusze do przestępstwa miało dojść na odcinku rzeki Bóbr, który jest objęty zakazem połowu ryb ze względu na okres ochronny.

Mężczyźni tłumaczyli, że nie wiedzieli o obowiązującym zakazie, a złowione ryby chcieli przeznaczyć na własne potrzeby. Policjanci zabezpieczyli sprzęt wędkarski oraz złowione ryby. Teraz sprawcom może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania zmierzające do ujawniania tego typu przestępstw będą prowadzone cyklicznie na terenie powiatu jeleniogórskiego.
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

podinsp. Małgorzata Gorzelak

nadkom. Krzysztof Zaporowski