Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowiedzą za kradzież drewna z lasu i posiadanie narkotyków

Data dodania: 18 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn, którzy przewozili w przyczepie skradzione z lasu dębowe belki. Jak się później okazało jeden z podejrzanych miał jeszcze przy sobie narkotyki oraz kierował pod ich wpływem. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie kilka takich kradzieży. Mężczyźni za swoje czyny będą teraz odpowiadać karnie przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie o kradzieży drewna z lasu. Zdarzenie zarejestrowała kamera leśnego monitoringu. W związku z tym policjanci natychmiast udali się do miejsca wskazanego przez leśników i przystąpili do zatrzymania pojazdu, którym mieli poruszać się sprawcy wraz ze skradzionym drewnem. Kierujący mimo dawanych znaków świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przez funkcjonariuszy nie podporządkował się im. Dlatego policjanci podjęli za nim pościg. Po krótkim czasie zatrzymali pojazd wraz z przyczepą oraz dwóch mieszkańców gminy Jemielno. Podczas wykonywania czynności kontakt z kierującym był utrudniony. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony został więc przebadany testerem narkotykowym, który wskazał, iż kierował pod wpływem narkotyków. Ponadto w portfelu 27-latka policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Czynności i sprawdzenia wykonane przez funkcjonariuszy pozwoliły na udowodnienie podejrzanym kilku kradzieży drewna dębowego na łączną sumę prawie 2 tys. złotych.

27-letni mieszkaniec gminy Jemielno odpowie również za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem pod ich wpływem i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Drugi z zatrzymanych również usłyszał zarzuty kradzieży. Z uwagi na to, że 30-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu odpowie za nie w warunkach recydywy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747

 

Galeria