Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za włamanie do sanatorium

Data dodania: 12 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Pewien wałbrzyszanin wpadł w ręce policjantów po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że ma on związek z włamaniem do budynku jednego z sanatoriów w Szczawnie-Zdroju, skąd łupem złodzieja dwukrotnie padły różne wartościowe przedmioty. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas pierwszego zdarzenia - włamania - sprawca po dostaniu się do środka obiektu ukradł z niego elementy windy oraz 30 - metrowy przedłużacz powodując straty w kwocie ponad 1200 złotych. Policjanci piątego komisariatu oraz kryminalni wałbrzyskiej komendy analizując zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy oraz własne informacje ustalili podejrzanego o ten czyn.

 

Następnie kontynuując działania w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili 40-latkowi jeszcze jedną kradzież z tego samego obiektu, do której doszło kilka dni po pierwszym zdarzeniu. Wówczas z jednego z pomieszczeń sanatorium zginęły elektronarzędzia o wartości 5300 złotych. Skradzione mienie policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione czyny stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85