Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za włamanie do garażu

Data dodania: 11 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do jednego z garaży po czym skradł z wnętrza mienie o wartości około 5 tys. złotych. Wśród zrabowanych rzeczy była m.in. zabytkowa szafa i silniki elektryczne. Zatrzymanemu za czyn o który jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W Wałbrzychu przy ul. Gwarków na przełomie marca i kwietnia nieznany wówczas sprawca wyłamał drzwi do garażu i ukradł z jego wnętrza zabytkową drewnianą szafę, silniki elektryczne od różnych urządzeń oraz metalową bramę, powodując straty w wysokości 5 tys. złotych.

Poinformowani o tym przestępstwie policjanci z wałbrzyskiej „dwójki” rozpoczęli czynności operacyjne w celu ustalenia osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali przy ul. Średniej w Wałbrzychu podejrzewanego o ten czyn 24-latka.

Mężczyzna był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa. W trakcie czynności procesowych przyznał się do kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu za czyn o który jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995