Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za włamania do pomieszczeń piwnicznych

Data dodania: 25 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowania oraz kradzież z włamaniem do piwnic. Sprawca ma na swoim koncie 5 tego typu zdarzeń. Za czyny, o które jest podejrzany grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z II Komisariatu w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali włamywacza. Mężczyzna ma na swoim koncie w sumie pięć zdarzeń, z czego cztery z nich stanowią usiłowania włamania. Sprawca po dostaniu się do piwnic plądrował je w celu znalezienia przedmiotów, które mogłyby stanowić dla niego jakąkolwiek wartość. Jednak dopiero w piątym pomieszczeniu znalazł coś, co przykuło jego uwagę - komplet pięciu mosiężnych klamek z wkładkami. Ich wartość oszacowana została na kwotę 450 złotych.

24 - latek podejrzany o usiłowania i kradzież z włamaniem został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów na jednej z ulic miasta. Podczas czynności procesowych przyznał się do włamań i złożył wyjaśnienia. Teraz za popełnione czyny może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria