Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za włamania do mieszkań

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostawał się do mieszkań, z których kradł elektronarzędzia i sprzęt RTV. Łupem złodzieja padło mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze część przedmiotów pochodzących z przestępstwa już odzyskali. Zatrzymanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który poszukiwany był przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, jako podejrzewany o kradzieże z włamaniem.

Policjanci ustalili, że podejrzany we wrześniu br. dopuścił się w Nowej Rudzie dwóch włamań do mieszkań. Sprawca wykorzystując nieobecność domowników, po dostaniu się do lokali mieszkalnych, zabierał z nich elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze cześć skradzionego mienia już odzyskali. Okazało się, że podejrzany ukrył sprzęt w pomieszczeniach gospodarczych oraz w najmowanym pokoju. Obecnie policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają, co stało się z pozostałymi skradzionymi rzeczami. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy 26 – latek nie ma na swoim koncie innych tego typu zdarzeń.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529