Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za uśmiercenie zwierzęcia

Data dodania: 2 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca zabił kota, uderzając nim wielokrotnie o podłoże. Grozi mu za ten czyn kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O brutalnym zachowaniu wobec małego zwierzęcia poinformował policjantów siostrzeniec sprawcy. Przekazał on dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie informację o tym, że jego wujek zabił kota, którego był właścicielem, uderzając nim wielokrotnie o podłogę.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, znaleźli martwe zwierzę w krzakach znajdujących się obok posesji wskazanej przez zgłaszającego. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 46-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia kota ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo, o dokonanie którego jest podejrzewany, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą mieć wiedzę na temat znęcania się nad zwierzętami, aby zgłaszać takie sytuacje odpowiednim służbom. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wrażliwości, bezbronne, krzywdzone zwierzęta mogą znaleźć bezpieczny dom.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
mł. asp. Anna Szajbler
tel. 601 – 974 – 322

Prowadzenie zatrzymanego mężczyzny