Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za szereg zdarzeń, w tym za przestępstwo narkotykowe i włamania. Teraz najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie

Data dodania: 15 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci górowskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Okazało się, że ma on na swoim koncie także szereg kradzieży z włamaniami na terenie miasta oraz zniszczenie mienia. Jak ustalili ponadto funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, podejrzany dopuścił się uszkodzenia ciała innego mieszkańca Góry. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci górowskiej komendy podczas patrolu ulic miasta zatrzymali mężczyznę z narkotykami. 25 - latek posiadał przy sobie woreczki z zapięciem strunowym z zawartością  marihuany i metaamfetaminy. Mieszkaniec Góry trafił do policyjnego aresztu.

Prowadząc dalsze ustalenia związane ze zdarzeniami, z jakimi może mieć jeszcze związek zatrzymany, policjanci udowodnili mu szereg włamań, jakie miały miejsce na terenie miasta, a także zniszczenie mienia. Sprawca dopuścił się również uszkodzenia ciała jednego z mieszkańców Góry.

Straty w tej sprawie oszacowane zostały na kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Z uwagi na to, że mężczyzna karany był już w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu, czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy. Na wniosek policji i prokuratury wobec górowianina sąd zastosował 3 - miesięczny areszt. Grozić mu teraz może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747