Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za postrzelenie nastolatka z wiatrówki

Data dodania: 24 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi Zgorzelca, podejrzanemu o postrzelenie nastolatka z wiatrówki. Wystrzelony pocisk trafił pokrzywdzonego w szyję. Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci zabezpieczyli również broń i amunicję, którą podejrzany posiadał w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia br. po godzinie 22 na jednej z ulic Sieniawki w powiecie zgorzeleckim. 16 - latek idąc ulicą w pewnym momencie usłyszał strzał, a następnie poczuł silny ból w okolicy szyi. Po chwili okazało się, że został on postrzelony z przez nieznanego wówczas mężczyznę z wiatrówki. Chłopak trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Podczas działań ustalili mieszkanie, z którego mógł paść strzał. W wyniku przeszukania tego lokalu znaleźli wiatrówkę oraz amunicję typu lotka. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 35 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz podejrzany za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
st. sierż. Mariola Kowalska
tel. 606 – 778 – 294